Dirbkime kartu
Supervizija
Supervizija yra profesinių santykių konsultavimas.
O jei visai paprastai - tai apie darbinius “negalavimus”.
Supervizija yra mano širdies profesija nuo 2007 metų, kai, pabaigusi supervizijos studijas pagal europinį standartą, pradėjau privačią supervizorės praktiką, vesdama grupes, komandas bei individualias sesijas. Mano klientai - įvairių socialinių, nevyriausybinių, švietimo, sveikatos priežiūros, pataisos, verslo ir kt. organizacijų darbuotojai bei vadovai: Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, Vilniaus Socialinis klubas, Actio Catholica Patria, Kauno Arkos bendruomenė, Vilkaviškio vyskupijos Caritas, Senamiesčio vaikų dienos centras, Socialinės globos centras „Vija“, Marijampolės, Kėdainių, Kauno sveikatos priežiūros įstaigos, Kalėjimų tarnybos padaliniai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padaliniai, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniai bei kiti.

Kada supervizija gali būti reikalinga?
Kai išgyvename pokyčius, prarandame ar keičiame darbą ar poziciją jame, kai jaučiame įtampą su klientais, kolegomis, vadovu ar pavaldiniais, kai imame abejoti savo profesiniu pasirinkimu, kai vyksta organizaciniai pokyčiai – kuriamos naujos struktūros, keičiasi komanda, atsiranda naujos pareigybės – šie ir daug kitų profesinio gyvenimo klausimų yra sprendžiami supervizijoje. Tai kelionė, kurioje palydžiu savo patirtimi ir įžvalgomis ir kviečiu keliauti, net jei ne visuomet aišku, kas laukia už posūkio. Tikiu, kad lygiavertis, atviras santykis yra jėga, įgalinanti pokyčius ir žmogaus, ir organizacijų sąmonėje.
Mediacija
Tai konfliktų, ginčų sprendimas su tarpininko pagalba.
Paprastai gyvenime vengiame konfliktų, o jei jie būna įsisenėję, lydimi įvairių ne pačių maloniausių emocijų, susitarti gali tapti misija neįmanoma. Mediacija padeda valdyti ginčus ar konfliktus ir siekti susitarimo, kai konfliktuojančioms šalims nepavyksta to pasiekti pačioms. Mediatoriaus neutralumas, nešališkumas, konfidencialumo įsipareigojimas suteikia daugiau saugumo ir pasitikėjimo vieni kitais.
Nuo 2019 metų teikiu mediacijos paslaugą šeimoms bei organizacijoms, esu VšĮ “Darnūs namai” mediatorė. Šioje praktikoje ne kartą įsitikinau, kad mediacija yra būdas kurti daugiau taikos santykiuose ir gyvenime.

Mokymai ir seminarai
Kartu su dalyviais ieškome būdų
profesiniam bei asmeniniam stiprėjimui
Dėstytojos bei lektorės patirtį kaupiau daug metų, dirbdama akademinį darbą Kauno technologijos universitete. Per tuos metus išmokau dirbti su įvairiais žmonėmis, gerbti jų vertybes, nuolat mokytis kalbų, technologijų, viešo kalbėjimo, atlikti tyrimus ir juos publikuoti, o tai reiškia - nuolat kurti, analizuoti, ieškoti atsakymų ir vėl kelti klausimus. Seminaruose dalinuosi tuo, kas aktualu man pačiai.

Seminaras "Profesinis perdegimas: iš dykumos į oazę"
Į perdegimo temą ėmiau gilintis, pastebėjusi, kad ji nuolat "atnešama" į supervizijas, iškyla neformaliuose pokalbiuose, atpažįstama asmeniniame gyvenime. Esu atlikusi ir paskelbusi keletą tyrimų šia tema.
„...Esu pareigingas, atsakingas, siekiu išsikeltų tikslų ir gerų rezultatų, bet kartais jaučiu, lyg
gyvenimas būtų praradęs visas savo spalvas...“ Seminaras skirtas įvairių profesijų atstovams,
kuriems pažįstama ši būsena.
Seminare kartu su dalyviais ieškome atsakymų:
-
kas slypi už žodžio „perdegimas“;
-
kas verčia mus atsidurti toje dykumoje;
-
kas padėtų pereiti dykumą iki artimiausios oazės.
Seminaras "Ribos: tarp TAIP ir NE"
Seminare gilinamės į ribų svarbą ir būdus, kaip jas nustatyti - savo bei kitų atžvilgiu. Kodėl reikalingos ribos, kas nutinka, kai jas peržengiame, kokia yra ištarto „taip“ arba „ne“ kaina, kaip apsieiti su ribomis šeimoje – į visus šiuos klausimus ieškome atsakymų seminare.
Konfliktų mediacijos mokymai
Dėstau neformalaus mokymo programoje „Konfliktų mediacija“ (60 ak. val., akredituota Vytauto Didžiojo universitete). Šios mokymų programos tikslas – ugdyti įvairių sričių vadovų ir specialistų gebėjimą savo profesinėje aplinkoje nešališkai valdyti tarpasmeninius, tarpgrupinius ir kt. konfliktus, taikant mediacijos metodą. Mokymai vyksta 2 kartus metuose arba, susirinkus tikslinei grupei, pagal dalyvių poreikį. Programą veda 3 dėstytojai - psichologai ir mediacijos praktikai.
Šeimos konferencija
Šeimos konferencija – tai šeimai svarbių asmenų susirinkimas, kuriame siekiama padėti šeimai, atsidūrusiai probleminėje ar krizinėje situacijoje spręsti vaiko problemas. Šeimos konferencijos koordinatorius – žmogus „iš šalies“, padedantis išsiaiškinti vaiko poreikius, nustatyti, kas labiausiai galėtų jiems atliepti, kokie žmonės (artimieji, draugai, kaimynai, specialistai ar kiti) padėtų spręsti susiklosčiusią situaciją ir suorganizuojantis šių žmonių susitikimą. Tai vyksta tam tikru būdu, laikantis konkrečių principų ir struktūros. Šeimos konferencija gali padėti išspręsti su vaiko gerove susijusias problemas, neįsitraukiant institucijoms.

Esu sertifikuota Šeimos konferencijos koordinatorė, teikiu šią paslaugą šeimoms nuo 2022 metų.
Nuo 2023 m. rugsėjo mėn. bendradarbiauju su Kauno rajono savivaldybe. Šeimos konferencijos paslauga Kauno r. gyventojams teikiama nemokamai.
Pagalba šeimai, neįsitraukiant institucijoms